/ Güncel / Sansürü Tanımıyoruz! Savaş Suçlusu AKP’nin Belgelerini Yayınlıyoruz

Sansürü Tanımıyoruz! Savaş Suçlusu AKP’nin Belgelerini Yayınlıyoruz

on 14 Ocak 2015 - 02:05 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

AKP’nin gün boyu sansürle gizlemeye çalıştığı savaş suçlarını paylaşıyoruz. Sansürü tanımıyoruz. Suriye’deki cihadcı terörünü besleyen AKP’nin MİT eliyle gerçekleştirdiği islah sevkiyatının belgeleri gösteriyor ki binlerce kişinin kanı AKP’nin eline bulaşmıştır.

Bu gece yayınlanan bu belgeler. Suriye’deki El-Kaide-IŞİD ve türevli örgütler ile AKP-MİT arasındaki daha önce iddia edilen “tırlarla silah gönderme” ilişkisini kanıtlıyor. Jandarma tutanaklarının bu görüntüleri, AKP’nin inkar ettiği tırlarla silah taşındığı konusundaki iddiaların gerçekliğini gösterirken, MİT ve Emniyet mensubu olarak adı geçen ve kimliklerini gizlemiş olan şahısların, bu silahların gönderilmesinde aktif bir rol oynadığı görülüyor. Hatırlamakta yarar var: Cemaat-AKP arasında yaşanan tır krizinden sorna cemaat  Hakan Fidan’a soruşturma açmaya çalışmışken AKP derhal bir karşı haöle yaparak  MİT mensuplarını kendi iznine bağlayarak resmen koruma altına almıştı. Sonrasında ortaya çıkan tapelerde Hakan Fidan’ın Suriye savaşının içine girebilmek için “bir iki füze atarız” şeklindeki korkunç planları ortaya saçılmıştı. Oysa tüm bunlar kocaman bir katliam tablosunda küçük bir ayrıntıydı. bugün sızdırılan belgeler Paris’te Charles Hebdo’ya yönelik yapılan katliamın ertesinde AKP’nin içine karıştığı suç şebekesinin pisliklerinin dünya çapında bir kez daha dikkat odağı haline gelmesine sebep olacaktır.

AKP’nin belgelerin yayınlanmasının hemen sonrasında mahkeme kararı çıkartarak belgeleri yayınlayan çeşitli haber siteleri ve sosyal medya hesapları, gün boyunca erişim engellemelerine uğradı. AKP’nin sansürü kâr etmedi ve belgeler internette yaygınlaşmaya devam ediyor.

Bir kez daha hatırlatıyoruz:

.Bu belgeler ortaya çıkmamış olsaydı bile, AKP’nin Suriye’deki emperyalist savaşta oynadığı aktif rol ve terör örgütlerini beslemesi gün gibi açıktı. Belgeler bir kez daha gösterdi ki, Tayyip Erdoğan – Ahmet Davutoğlu ikilisi ve çeteleri, Suriye’de bugüne kadar dökülen kanın ve adım adım dünyanın dört bir tarafına yayılan vahşetin bir numaralı faillerindendir.

.AKP, kirli ilişkileri ortaya döküldükçe, doğabilecek tepkileri önlemek için sansüre ve polis terörüne başvuruyor. Ne ederse etsin, devrimciler bu savaş kışkırtıcısı katil sürüsünü teşhir etmenin yollarını bulacak, gerçekleri kitlelere ulaştırmaya devam edecektir.

AKP Elini Suriye’den çek!

Kahrolsun emeryalizm!

İşte o belgeler:

 

 

 

 

 

31 2

4

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!