/ Güncel / SDH’nin Iğdır’daki Eylemine Polis Saldırısı/ Gözaltılar Bizi Yıldıramaz!

SDH’nin Iğdır’daki Eylemine Polis Saldırısı/ Gözaltılar Bizi Yıldıramaz!

on 16 Kasım 2015 - 16:43 Kategori: Güncel, SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dün Iğdır’da, Sürekli Devrim Hareketi’nin çağrısıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında Silvan’da ve Nusaybin’de AKP’nin uyguladığı devlet terörü protesto edildi. Aynı basın açıklamasında Paris’teki katliamın gerçek faillerinin Antalya’da G-20 zirvesi için bir araya gelen emperyalist liderler olduğuna da dikkat çekildi.

Basın açıklamasının bitmesiyle birlikte yoldaşlarımıza polis saldırısı gerçekleşti. Saldırıda 5 yoldaşımız gözaltına alındı. Gözaltına alınan yoldaşlarımızdan 4’ü gece saatlerinde ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Bir yoldaşımız ise bugün sabah saatlerinde savcılığa sevk edildi. Savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından bütün gözaltılar serbest bırakılmış oldu.

Devrimci Marksizmin Kızıl Bayrağını Her Yerde Yükselteceğiz! Korkutamazsınız! Sindiremezsiniz!

Iğdır’da henüz yeni başladığımız çalışma, bölge halkından destek görmüştü. Basın açıklamasına 40’a yakın katılım olurken bölge eığdırsnafı da eyleme destek oldu. Şoven havanın panzehiri olan sınıf mücadelesini yükseltmeye başlamamız polisi tedirgin etti, sorguda SDH’ye yönelik sorular sorularak yoldaşlarımız taciz edildi.

Baskıların nedeni çok açık! AKP; etnik ve mezhepsel gerilimler üzerinde yükseliyor! Biliyorlar ki, sınıf mücadelesi yükseldikçe sarayları başlarına çökecek! Onların en sevdiği şey “Alevi-Sünni”, “Türk, Kürt, Ermeni, Zaza” kutuplaşmalarının körüklenmesi. En nefret ettikleri şey ise birilerinin çıkıp asıl ayrışmanın yoksul ile zengin arasında olduğunu haykırması. İşte biz, SDH olarak, onların en nefret ettikleri şeyi yapıyoruz! Bu yüzden saldırdılar, bundan sonra da saldıracaklar! Ancak gözaltılar bizi yıldıramaz! Sürekli devrim şiarını her yerde yükseltmeye devam edeceğiz!

SDH’nin Iğdır’da Gerçekleştirdiği Basın Açıklamasının Tam Metni Şöyle:

Basına, kamuoyuna ve tüm emekçilere;

Soruyoruz: Silvan’da yaşananlara sessiz mi kalacağız? 100 bin kişilik bir şehir helikopterler, tanklar, toplar, keskin nişancılar, özel harekatçılar ile kuşatma altına alınsın, on binlerce kişi şehri terk etsin, kuşatma altındaki mahalleler harabeye çevrilsin, çocuklar öldürülsün, hareket eden her şeye ateş açılsın… Ve bizler, emekçiler, devrimciler, bu ülkenin kardeşliğe ve barışa inanan onurlu insanları tablo bu iken sessiz mi kalacağız? Bu anlattıklarımız Suriye’de ya da Filistin’de yaşanmıyor. Bu vahşet, bu utanç manzarası 2015 yılının Silvan’ının manzarasıdır.

Hala anlaşılmadı mı? Zorla güzellik olmaz. Direnen bir halkı nasıl susturacaksınız? Nasıl teslim alacaksınız? Kaba kuvvetle, ateş üstünlüğüyle, orantısız güçle, direnen bir halk bastırılabilseydi bugün İsrail Filistin’i çoktan bitirmiş olurdu. Şimdi soruyoruz kaçak saraydaki zata “ne yapmayı planlıyorsunuz”? Direnen şehirleri, Silvan’ı, Lice’yi, Cizre’yi, Şırnak’ı, Nusaybin’i, Yüksekova’yı, Şemdinli’yi ve diğerlerini haritadan mı sileceksiniz? Helikopterleriniz bir süre sonra bu şehirlere varil bombası mı atacak? Şimdi tek tek öldürdüğünüz insanları toplu toplu mu öldüreceksiniz? Sizler tarihten hiç mi ders almadınız? 1990’larda tüm Kürt illerini cehenneme çevirdiniz de ne oldu?

AKP’yi uyarıyoruz. Halklar arasına kin ve nefret tohumları ekmeyi bırak. Osmanlı Ocakları adı altında örgütlediğin faşist tosuncuklarınız, sırtını sıvazladığınız IŞİD çeteleri, Ak Toroslar para etmeyecek. Ne Kürt halkı mücadelesinden vazgeçer ne de bizler işçilerin birliği ve halkların kardeşliği mücadelesinden geri adım atarız.

Devlet bir an evvel askeri operasyonları durdurmalı, savaş konsepti iptal edilmelidir. Bunun yerine şeffaf ve onurlu bir müzakere süreci başlatılmalı ve Kürt halkının talepleri kabul edilmelidir…

AKP’nin Kürtlere karşı medet umduğu, alttan alta hatta kimi zaman açık açık destekliği IŞİD çeteleri, Mısır’da Rus yolcu uçağını bombalıyor, önceki gün Beyrut’ta dün gece de Paris’te sivil halkı hedef alan acımasız büyük katliamlar düzenliyor. Diyarbakır, Suruç ve Ankara katliamları ve dünyanın bir çok noktasındaki nice büyük zulüm. Ezidi halkının soy kırımı… Bütün bunların hesabı sorulacak. IŞİD’i destekleyen AKP hesap verecek.

Şimdi bütün dünya Paris’teki saldırıya odaklanmışken, fransız devleti de tıpkı Erdoğan gibi timsah gözyaşları döküyor. Bizler soruyoruz; bu katliamda Fransız Devleti’nin sorumluluğu yok mu? Sizler değil miydiniz Libya’yı bombalayıp fanatiklerin önünü açan, sizler değil miydiniz Suriye’de cihatçıların cennetini yaratan? Şimdi masum halkın kanı üzerinden bütün akbabalar siyaset yapacak, fransız emperyalizmi yeni saldırganlıklara soyunmaya kalkacak. Bizim bunlara karnımız tok ve diyoruz ki emperyalizm hesap verecek!

Dünya halkları, işçileri ve gençler El Kaide ve IŞİD gibi fanatikleri emperyalizmin yarattığını asla akıldan çıkarmamalıdır. Her türlü kötülüğün kaynağı emperyalist kapitalizme karşı enternasyonalist devrimci mücadeleyi yükseltmelidir. Kapitalist barbarlığın tek alternatifi sosyalizmdir.

YA BARBARLIK YA SOSYALİZM!

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ, BİJİ BIRATİYE GELAN!

YAŞASIN İŞÇİLERİN BİRLİĞİ HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

KATİL İŞİD İŞBİRLİKÇİ AKP!

YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM!

YA SÜREKLİ DEVRİM YA SÜREKLİ KATLİAM!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!