/ Güncel / SEP: ERDOĞAN DARBESİNE VE DİKTAYA TESLİM OLMAYACAĞIZ

SEP: ERDOĞAN DARBESİNE VE DİKTAYA TESLİM OLMAYACAĞIZ

on 4 Kasım 2016 - 12:06 Kategori: Güncel, SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

son

Dün gece HDP milletvekilleri evleri basılarak, kapıları kırılarak göz altına alındı. Belli ki Demirtaş ve milletvekili arkadaşlarından “Seni Başkan Yaptırmayacağız”ın hesabı soruluyor. Her fırsatta ne kadar hırslı ve kinci olduğunu vurgulayan Erdoğan için mesele kincilikle sınırlı değil elbette. Yaşadığımız açık diktatörlüğe geçişten başkası değildir. 

HDP liderleri ve milletvekillerine gece yarısı ev baskınları yapanlar, daha dün de Cumhuriyet Gazetesi’ne ve yazarlarına aynısını yapmıştı. Kadri Gürsel, Aydın Engin gibi yazarlara sırf muhalefet ettikleri için zindanları reva görenlerin Demirtaşlara aynısını yapması bizleri zerre şaşırtmamıştır.

Sıradan insanlar, siyasiler ya da muhalif gazeteciler rastgele, hiçbir hukuki kanıt ve gerekçe olmaksızın FETÖ/PDY, PKK vb suçlamasıyla tutuklanıyor, işten atılıyor, açlığa mahkum ediliyor. Peki soruyoruz yıllarca FETÖ’cülere her türlü desteği açıkça veren ve onları devletin en kilit noktalarına yerleştiren siz değil miydiniz? FETÖ ve 15 Temmuz ile ilgili olarak en başta sizlerin yargılanması gerektiğini gayet iyi biliyorsunuz.

Hukukun sıfıra indirgendiği siyasi iktidarın keyfilikte sınır tanımadığı bir döneme girdik. Ülkede bugün demokrasi tamamen askıya alınmıştır. Zaten oldukça dar olan siyasi ve şahsi özgürlükler ağır bir şekilde baskılanmaktadır. Muhalefet eden herkesi sindirmeye çalışan 12 Eylül benzeri bir baskı dalgasına maruz bırakılıyoruz. Korkarız ki, HDP’nin ortak mücadele teklifine gayrı ciddi cevap veren CHP bilmelidir ki muhalefet ettiği sürece sıra kendisine de gelecektir. 

Erdoğan’ın şahsi siyasi hırsları, ülkeye İslamcı toplumsal mühendisliği dayatması, kendisine destek vermeyen Kürt halkına uygulanan ağır baskılar ve her türlü muhalefeti susturma çabası ülkeyi felakete sürüklemektedir. İnsan hakları ve demokrasinin olmadığı, kadınların eve hapsediliği ve öldürüldüğü, gençlerin baskılandığı, emekçilerin amansızca sömürüldüğü ve yoksullaştığı, iç savaş benzeri çatışmalarda su gibi kanın aktığı bir ülke…AKP’nin 15 yıllık iktidarının ülkeyi getirdiği nokta budur. Erdoğan dikta uygulamalarına devam ederse ülkenin daha kötülerini beklemesi gerektiği de ortadadır.

Emekçi halkımız, gençler; dost, düşman bilmelidir ki bu ülkenin direniş mayası Şeyh Bedrettin‘den Mustafa Suphi’ye Deniz Gezmiş‘ten Ali İsmail Korkmaz‘a bugünden yarına bitecek değildir. Sırtımızı bu mirasa, bu onurlu geleneğe yaslayacağız ve asla boyun eğmeyeceğiz.

 Yoldaşlara, dostlara “rahat olun” demiyoruz, “mücadeleye güvenin, mücadeleyi kuvvetlendirin” diyoruz. Bilinmelidir ki tek bir kişinin hırslarına dayanan bu dikta rejimi içten içe zayıflığının sancısını yaşamaktadır. Şurası akıldan çıkarılmamalıdır mücadele edersek kazanacağız. Mücadele edersek yarınlar bizim olacaktır.

bugünlerden geriye
bir yarına gidenler kalır
bir de yarınlar için direnenler..

HDP Yalnız Değildir!

Dikta Defol!

Direne Direne Kazanacağız!

Baskılar Bizi Yıldıramaz!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

Sosyalizm Kazanacak!