/ Güncel / SEP Lideri Güneş Gümüş Dahil Binlerce Kişi Son KHK İle İhraç Edildi; Boyun Eğmeyeceğiz!

SEP Lideri Güneş Gümüş Dahil Binlerce Kişi Son KHK İle İhraç Edildi; Boyun Eğmeyeceğiz!

on 7 Şubat 2017 - 22:43 Kategori: Güncel, SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Gece saatlerinde çıkan KHK ile 4 bin 464 kişi memuriyetten ihraç edildi. SEP lideri Güneş Gümüş de ihraç edilenler arasında. Güneş Gümüş, Kürt illerindeki katliamların son bulması için yayınlanan barış bildirisinin imzâcısı olması ve yılmadan, korkmadan haksızlıklara karşı mücadeleyi sürdürmesi nedeniyle diğer muhalif akademisyenlerle birlikte hedefteydi.

AKP, üniversitelerde dik duran, haksızlıklara karşı ekmeği pahasına ses çıkartan akademisyenlerin yerine biât eden kadroları görmek istiyor. Bunca işten atmaya, baskıya ve zulme rağmen direnişin devam etmesi AKP’nin dizginsiz saldırılarını arttırıyor.

“Memleketi Alçaklara Bırakmayacağız”

Güneş yoldaş, birlikte mücadele etmenin ve zulme karşı ne pahasına olursa olsun dik durmanın önemini vurguladığı açıklamasında şunları söyledi: “Akademide sosyalistlere, muhaliflere yönelik bir siyasi soykırım harekatı yürütülüyor, beklediğimiz bir şeydi. Boyun eğmek yok! Memleketi alçaklara bırakmayacağız!”

Çaresiz Değiliz! Boyun Eğmeyeceğiz!

Güneş yoldaşın dediği gibi “memleketi alçaklara bırakmayacağız.”  İnsanları işinden atıp çaresizliğe mahkum etmek istiyorlar. Birlikte mücadele ettiğimiz sürece çaresiz değiliz. Bu ülke, direniş geleneğini kolay kazanmadı. Baskıyla, sindirme politikalarıyla da kaybetmeyecek. Ne pahasına olursa olsun mücadeleye devam!

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!