/ Güncel / SOSYALİST Dergi yayın hayatına başladı!

SOSYALİST Dergi yayın hayatına başladı!

on 26 Aralık 2017 - 11:45 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

SOSYALİST dergi yayın hayatına başladı!
Derginin editör sunuş yazısını paylaşıyoruz:

Marksist Bakış, yerini aylık SOSYALİST ‘e bırakıyor.

Marksist Bakış Dergisi’nin öyküsü 2004 yılında ODTÜ’de başlamıştı. Sıfırıncı sayı fanzin olarak çıkarıldıktan sonra Marksist Bakış tam 67 sayı boyunca istikrarlı ve dolu dolu bir yayın hayatı sürdürdü. 2013’e kadar 3 aylık periyotlarla daha uzun ve teorik içeriklerle basılan Marksist Bakış, Gezi İsyanı’nın beraberinde getirdiği politik ihtiyaçlar temelinde aylık olarak daha güncel bir içerikle yayınlanmaya başlamıştı. Politik organların zamana ve mücadelenin gidişatına göre biçim ve içerik değiştirmesi gerekir. Marksist Bakış da 67 sayı boyunca ihtiyaçlara göre dönüşüm geçirmesini bilmişti. Ve şimdi yeni bir dönüm noktasına geldik.

Marksist Bakış, teorik yayın organı hüviyetine geri dönecek; daha farklı bir tarzda, daha uzun yazılarla ve daha uzun aralıklarla basılacak. Boşluğu ise sayfa sayısı artacak olan aylık SOSYALİST dolduracak. Sosyalist Emekçiler Partisi’nin kitleselleşme mücadelesinde genç emekçiler, işsizler ve öğrencileri canlı ve renkli içeriğiyle besleyecek olan SOSYALİST, devrimci Marksist teoriyi de akıcı ve öğretici bir şekilde en geniş kitleye ulaştırmaya çalışacak.

Sosyalizm mücadelesinde elden ele mahallelerde, işyerlerinde ve okullarda dolaşacak ve okunacak olan SOSYALİST, devrimci fikirlerin yayılması ve somutta inşa edilmesi için çok önemli bir vazife görecek. SOSYALİST, bir yandan da Türkiye’de ve dünyada hızla gelişen gündemlerde doğru perspektifin taşıyıcısı olarak sağlam bir kılavuz işlevi de görecek. Umuyoruz ki partili mücadelenin büyüyen ihtiyaçları doğrultusunda tatlı telaşlarla yeni dönüşümleri okurlarımıza duyurmaya devam edeceğiz.”

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

Sosyalizm Kazanacak!