/ Güncel / Tedi Direnişi Kadıköy’de

Tedi Direnişi Kadıköy’de

on 7 Ağustos 2016 - 13:42 Kategori: Güncel, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

tedi_20160805_DSC_7357_-_m

DİSK’e bağlı Limter-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılar Tedi Discount Tekstil Mağazacılık işçileri, Kadıköy Boğa’dan Bahariye Caddesi’nde bulunan Tedi mağazasının önüne yürüdü.

Patronun, OHAL’i fırsat bilerek Tuzla ve Topkapı’daki depolarda çalışan 16 işçiyi işten çıkarması üzerine direnişi Tedi mağazaları önüne taşıyan sendika temsilcileri ve işçiler, Bahariye Caddesi’nde bulunan mağaza önünde bir açıklama gerçekleştirdiler.

“Sendikalı olduk işten atıldık. İşimizi geri istiyoruz” pankartını açarak yürüyen Tedi işçileri “Sendika haktır, engellenemez!'”Hak hukuk adalet, Limter-İş ile gelecek!”, “Tedi’yi boykot et direnişe omuz ver!”, “Tedi işçisi köle değildir!”, “Emek hırsızı Tedi’yi boykot et!” sloganlarıyla Tedi mağazası önüne yürüdü.

İnşaat-İş Sendikası ile Belediye-İş Sendikası’nın da destek verdiği eylemde konuşan DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Limter-İş Sendikası Genel Başkanı Kanber Saygılı, “Tedi depoda çalışan işçilerin hikâyesine yabancı değilsiniz. Bu hikaye bu coğrafyada yaşayan binlerce, milyonlarca işçinin hikayesidir. 21. yüzyıldayız. Yedi kat yerin altında madenleri çıkaranların, demiri toz eyleyenlerin, çeliğe su verenlerin, her kolonunda, her tuğlasında kanı, canı, alınteri olanların payına hala üç şey düşüyor. Başta iş cinayetleri olmak üzere açlık ve yoksulluk sınırında yaşamla, örgütsüzlük ve sendikasızlık düşüyor” dedi.

Son olarak işçiler  ‘TEDİ’yi boykot et’ kampanyasına destek olmaya çağırdır.

Eylem atılan sloganlarla ve alkışlarla sona erdirildi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!