/ Güncel / TİB Kapatıldı

TİB Kapatıldı

on 15 Ağustos 2016 - 18:54 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açıklama yaptı. Kurtulmuş OHAL kapsamında iki KHK’nın daha gündeme geleceğini ve bazı bakanlıklar ile kurumlarda FETÖ ile ilişkili olduğu gerekçesiyle hazırlanan listelerde yer alan isimlerin memuriyetten atılacağını belirtti. 2010 KPSS’sinde soruları çaldıkları tespit edilen kişilerin de memuriyetten men edileceğini belirten Kurtulmuş, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) kapatıldığını ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) bağlandığını açıkladı.

numanBakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, iki yeni OHAL KHK’sının geldiğini duyurarak, bu KHK’larda yer alacak düzenlemelere ilişkin bilgi verdi. “FETÖ’nün tamamen temizlemeye yönelik yol haritası” görüştüklerini dile getiren Kurtulmuş, yeni KHK’lar ile bazı bakanlık ve kurumlarda yeni tasfiyelerin gerçekleşeceğinin sinyalini verdi. Fetullahçılarla ilişkisi tespit edilenlerin kamu görevinden uzaklaştırılacağını açıkladı.

Kurtulmuş, 2010 KPSS’sindeki soru çalan adayların da memuriyetten men edileceğini belirterek “670 sayılı KHK ile 2010 KPSS sınavında soruları çaldıkları tespit edilenler memuriyetten men edilecek. Kendi hakkıyla girenler ise görevlerine devam edecek.” açıklamasında bulundu.

Kurtulmuş, TİB’in de kapatılarak görevlerinin BTK’ya devredildiğini duyurdu. Ayrıca çıkacak yeni iki KHK’da 2006’dan sonra kurulan üniversitelerdeki öğretim üyelerinin emeklilik yaşının 75’e yükseltileceğini açıkladı.

Bugüne kadar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) eliyle her türlü muhalif siteyi engelleme yoluyla sansür uygulamaktan büyük haz duyan AKP, şimdi ise TİB’i Fetullahçılar tarafından etki altına alındığı gerekçesiyle kapattı.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı