/ Güncel / Ebu Hanzala Dışarıda Devrimciler İçeride: Jülide’nin Tutukluluğu Devam Ediyor!

Ebu Hanzala Dışarıda Devrimciler İçeride: Jülide’nin Tutukluluğu Devam Ediyor!

on 24 Mayıs 2016 - 22:56 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

13292870_10154301570364658_2006820078_n

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi Marksist Fikir Topluluğu dostu Jülide Yazıcı 28 Ocak’ta evi basılmış, evinde bulunmayan Jülide aldığı haber üzerine avukatı ile 29 Ocak’ta adliyeye gitmiş ve ardından nöbetçi mahkeme tarafından asılsız suçlamalarla tutuklanmıştır.

Jülide’nin haricinde Columbia Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Heja Türk, Bilgi Üniversitesi öğrencileri Çağrı Kurt ve Mehtap Demirci “örgüt üyesi olmak” ve “ örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla tutuklanmıştı.

19 Nisan ‘da ilk duruşması yapılan davadan iki kişi serbest bırakılmıştı.

Bugün (25 Mayıs) ikinci duruşma 10.30’da İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görüldü.

Jülide Yazıcı ve diğer tüm tutuklu öğrencilere özgürlük demek için Çağlayan Adliyesi’ndeydik. Fakat AKP’nin “adalet saraylarından” yine adalet çıkmadı! Jülide’nin ve diğer devrimcin öğrencileri tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Ortada yine gerekçe yok! Davanın savcısının değiştiği ve savcının dosyayla ilgili çok az şey bildiği öğrenildi.

Bugün AKP’nin “adaletinin” özetini yaşadık. IŞİD’i açıkça öven, insanların yakılmasını savunan Ebu Hanzala’ya beraat çıkarken devrimci öğrenciler tutsak ediliyor. Baskılarınız karşısında gençlik geri adım atmayacak. Jülide’ye ve tüm tutuklu öğrencilere özgürlük!

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!