/ Güncel / Üniversiteler Polis Ablukası Altında! İstanbul Üniversitesi’ndeki Saldırıda Bir Yoldaşımız Yaralandı!

Üniversiteler Polis Ablukası Altında! İstanbul Üniversitesi’ndeki Saldırıda Bir Yoldaşımız Yaralandı!

on 20 Şubat 2013 - 21:26 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
20 Mart, 2013

İstanbul Üniversitesi’ndeki solun artan etki ve faaliyetinden rahatsızlık duyan polis destekli faşistler üniversitedeki çalışmalara saldırdı. Polisin faşistlerin arkasından gerçekleştirdiği saldırıda İstanbul Üniversitesi’nden SDH’den bir yoldaşımız aldığı darbeler sonucunda beyin kanaması riskiyle hastaneye kaldırıldı.

Ankara Üniversitesi’nde ise SDH’lilerin de içinde yer aldığı Newroz kutlamasına polis gaz bombalarıyla saldırdı. Özel güvenliklerin de ortak olduğu saldırı sürecinde bir üniversiteli özel güvenlikler tarafından bıçaklandı.


Güncellendi:

 

Ankara Üniversitesi’nde Polis Terörü

Fotoğraf: Sendika.org
Bugün Ankara Polisi, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde Newroz kutlayan öğrencilere vahşice saldırdı.

Kampüs içerisinde polis saldırısı yüzünden çok sayıda öğrenci yaralandı. Fakültelerde derslikler ve kütüphanelerdeki öğrenciler gazdan yoğun şekilde etkilendi, çok sayıda öğrenci fenalaştı.

Sabah saatlerinde öğrencilerle özel güvenlik arasında bir arbede yaşandı, bir öğrenci ÖGB tarafından bıçaklandı.

Bu gerginliği bahane eden polis Newroz kutlamasına saldırdı.

SBF ve İlef’te öğrenciler uzun süre mahsur kaldı. Fakülteleri ablukaya alan polis öğrencilerin dışarı çıkmasına izin vermedi. Ayrıca polis, yaralanan kişilere müdahale etmek isteyen ambulansları da 30 dakika boyunca içeri sokmadı.

Uzun süre fakültelerde mahsur kalan öğrenciler, Çevik Kuvvet’in kampüsten çekilmesinin ardından fakültelerinden çıkabildiler. Newroz kutlaması ise kaldığı yerden devam etti.

Saat 17.30 civarı fakülteden toplu çıkış yapan öğrenciler, Yüksel Caddesine yürüyerek polis saldırısını protesto etti, Yüksel Caddesinde KESK’li emekçilerin de desteği ile bir basın açıklaması yapan öğrenciler daha sonra eylemi sonlandırdı.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!