/ Güncel / “Yavuz Hırsız”, Ev Sahibi Yapıyor! Lojmanları da Satıyorlar!

“Yavuz Hırsız”, Ev Sahibi Yapıyor! Lojmanları da Satıyorlar!

on 24 Ekim 2017 - 12:46 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

AKP’nin ekonomik krizden kurtuluş reçetesi olarak sunduğu Orta Vadeli Program’ın içerisinde lojman satışı da vardı. Söz konusu madde önümüzdeki yıldan itibaren geçerli olmak üzere uygulanacak. Buna göre, parası olan lojmanı satın alacak; evi olmayan yoksul kamu görevlisi kiraya mahkûm olacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal, lojman satışından elde edilecek gelirin savunma sanayine fon olarak aktarılacağını söyledi.

Orta Vadeli Program: Yoksuldan Al; Zengine Ver!

AKP, Orta Vadeli Program’ı ballandıra ballandıra anlatıyor ama bu program yoksulları daha fazla yoksullaştırmaktan başka bir halta yaramıyor. Örneğin vergi zamları dışında lojman satışı buna iyi bir örnek.

Lojman satışını gizlemeye çalıştılar; gizleyemeyince övmeye başladılar. Halbuki lojman satışıyla yaşanacak süreç şöyle gelişecek: Parası olan, kamuya ait lojmanlardan istediğini alabilecek; parayı devlete ödeyecek; devlet bu parayı silah alımında ya da onarımında kullanacak; lojmanı alacak parası olmayan yoksul kamu emekçileri kirada oturacak; çoluğunun çocuğunun boğazından kısıp kiraya verecek. Kısacası, başlıkta da belirttiğimiz gibi yavuz hırsız artık ev sahibini şaşırtmayacak, bizzat ev sahibi yapacak!

Bu programdan bile övgü çıkartacak kadar yalancı olan bir iktidardan söz ediyoruz. Bu iktidar bize fark ettirmeden, ince bir “ustalıkla” elini cebimize atıyor; cebimizde olan 3 kuruşumuzu önce kendi cebine indiriyor; sonra zenginlere dağıtıyor. En sonunda bu yaptığını övgüyle anlatıyor! Evet, AKP’nin icraatları tam olarak böyle işliyor. 

bolsevik.org 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

Sosyalizm Kazanacak!