/ Güncel / Yeni Ders Kitabından Öğütler: “Ateistle Evlenmeyin; Çocuk Yapın; İtaat Edin”

Yeni Ders Kitabından Öğütler: “Ateistle Evlenmeyin; Çocuk Yapın; İtaat Edin”

on 5 Eylül 2017 - 14:24 Kategori: Güncel
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni ders kitaplarındaki “öğütler”, AKP’nin yaratmak istediği insan profilinin özeti niteliğinde. “Hz. Muhammed’in Hayatı” ders kitabındaki “öğütlerin” önemli bir kısmı kadınlara yönelik.

“Evlilik” ve “Ailede eşlerin görevleri” üniteleri başlığında, “Bekârlık sultanlık değil, henüz karar verilememiş bir sürecin sancılı bekleyişidir. Evlilik, zihni sürekli meşgul eden gönlün sesini dindirmektir” ifadeleri dikkat çekiyor. Kitabın devamında “iffetli” olmanın önemine vurgu yapılırken Kadınlardan; gözü dışarıda olmayan, huzuru ve mutluluğu yakalamaya çalışarak evinden razı olan ve razı olunan kimseler olmaları isteniyor. Çocukların ise “ahirete yatırım” olduğunu anlatan bakanlık, evliliği “iffetli bir toplum modeli olma yolunda önemli bir adım” olarak anlattı.

Ayrıca bakanlık; Hüseyin Üzmez gibi çocuk tacizcilerinin, Ensar gibi sapık kurumların olduğu bir ülkede her sorun halledilmiş gibi evlenmeden önce yaşanan cinsel ilişkiye kafayı takmış! Konuyla ilgili kitapta şu ifadeler yer alıyor: “Henüz evli olmadıklarından mahremiyet konularında dikkatli olmalı ve görüşmelerini meşru çerçeve içerisinde sürdürmelidirler. Söz ve nişan dönemlerinde çiftler birbirilerini, dünyevi isteklere boğarak ya da törensel günleri abartarak yılgınlığa düşürmemelidirler”

Bakanlık, kadınların “görevlerini” ise şöyle sıralamış: “Erkekler güç ve kuvvet yönünden daha ileri olduğundan, ailenin sorumluluğunu birinci derecede onlara yüklemiştir. Kadınlar, kocalarına karşı görevlerinde titiz davranmalı, evine ve çocuklarına sahip çıkmalıdır. Sabırlı ve kanaat ehli olmalı, israftan kaçınmalıdırlar” 

“Kabul Edilemez Evlenme Çeşitleri” konusuna da burnunu sokan bakanlık, “ateistlerle evlenmeyin” çağrısı yaptı. Kitapta geçen tam ifadeyle, “ateist, müşrik, mürtedle yapılan evlilikler yasaktır” denildi.

bolsevik.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

Sosyalizm Kazanacak!