/ SEP Girişimi / Ankara SDH’den Denizlerin Mezarında Anma

Ankara SDH’den Denizlerin Mezarında Anma

on 6 Mayıs 2014 - 00:54 Kategori: SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
6 Mayıs, 2014

Bugün 6 Mayıs… Denizlerden aldığımız mirası anmak ve yükseltmek için Ankara Sürekli Devrim Hareketi olarak saat 12.30’da Yüksel Caddesi’nde buluştuk ve Karşıyaka Mezarlığı’na gittik. 68 kuşağının parıldayan yıldızları Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı mezarları başında andıktan sonra 96 1 Mayıs’ında gözaltında gördüğü işkence ile katledilen, Devrimci Marksizm’in Türkiye topraklarındaki şehitlerinden Akın Reçber’in yanındaydık.

Sınıf mücadelesinin yükselişe geçtiği 68 sonrası Türkiye’de, burjuvazi bu mücadelenin önünü kesmek için Denizleri astı. Tıpkı, Akın yoldaşa acımasızca yaptıkları ve ölümüne neden olacak işkence gibi. Onların bıraktıkları miras bu mücadeleye atılan yüzlerce genç için Türkiye topraklarında doğrudan doğruya etkilidir. Mücadeleye bağlılıkları ve kararlı duruşları bizlerin yoluna ışık tutmaya devam etmektedir. Bizler onların militan ruhlarının anısını yaşatmak için onları mezarları başında andık.

Bugün Denizleri ve Akın yoldaşı boynumuz bükük bir şekilde ziyaret etmedik. Yaptığımız yürüyüş boyunca sloganlarımızı olabildiğince gür bir sesle dost ve düşman herkese duyurmaya çalıştık. Çünkü onların kavgası bugün tüm proleter devrimciler nezdinde devam etmektedir.  Onlar kavgaları uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda etmiş devrimcilerdir.

Kapitalizme karşı verdiğimiz mücadele bugüne dek sayısız kayıp verdik. Ancak onlar kavgamızın yeşeren tohumları olmaya devam etmektedir. Ne Akın’ı nede Denizleri ve daha nice devrim şehidini bizlere unutturabilecek hiçbir güç yoktur ve olmayacaktır. Devrimci Marksizm’in bayrağını yükseltmeye aynı kararlılık ve coşkuyla devam edeceğiz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!