/ SEP Girişimi / İstanbul’da Tutuklanan Avukatlarla Dayanışma Eylemi!

İstanbul’da Tutuklanan Avukatlarla Dayanışma Eylemi!

on 22 Ocak 2012 - 10:48 Kategori: SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

22 ocak Salı günü Sürekli Devrim Hareketi olarak, tutuklu avukatlara destek olmak amacıyla ÇHD ile dayanışma eylemindeydik. Eylemde yaklaşık 5000 kişilik kalabalık bir katılım vardı. ÇHD bürosunun önünden meydana kadar yürüdük.

Eylemde sıklıkla “Devrimci Avukatlar Onurumuzdur!”, “ÇD susmaz susturulamaz!”, “İçerde Dışarda Hücreleri Parçala!” sloganları atıldı.

Basın metninde ÇHD’li avukatlara yapılan hukuksuzluklardan, tutuklanan Taylan Tanay’ın darp edilmesi ve avukatların gözaltına alınırken gördükleri insanlık dışı muameleden bahsedildi. Ayrıca polisin devrimci avukatların üzerine yıkmaya çalıştığı düzmece iddialar teşhir edildi. Çarpıcı bir örnek olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün iddiası olan Avukat Ebru Timtik’in Kağıthane CHP ilçe başkanına suikast düzenleme talimatı verdiği yalanı bizzat Kağıthane CHP İlçe Başkanı tarafından reddedildi. Kısacası ÇH’ye yönelik bütün saldırılar yalandan ibarettir.

Son olarak şu sözlerle basın açıklamasına son verilirken herkese çağrı yapıldı: “Bugün yaşananlar bardağı taşıran son damladır. Baskılanmış ve sindirilmiş bir toplum inşa hareketinin son adımlarından biridir. ÇHD olarak bu baskı ve zor uygulamalarına karşı var gücümüzle mücadele edeceğiz, hepinizi de bu mücadelede görmek isteriz.”

Eylemin sonunda gözaltına alınan ve serbest bırakılan Grup Yorum üyeleri marşları ve türküleriyle eyleme destek oldu. Eylem halaylarla ve marşlarla sona erdi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı