/ SEP Girişimi / KTÜ Marksist Fikir Topluluğu’ndan Açıklama: Katlamalı Harçları İstemiyoruz!

KTÜ Marksist Fikir Topluluğu’ndan Açıklama: Katlamalı Harçları İstemiyoruz!

on 17 Ocak 2015 - 02:16 Kategori: SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

2011-2012 yılında yasallaşan Katlamalı Harç uygulaması, öğrencilerin tepkisiyle 2014-2015 yılına ertelenmişti. Gelinen süreçte10922090_10152567982407231_1355378591_n KTÜ Öğrenci İşlerinden aldığımız bilgilerden öğrendik ki Katlamalı Harç uygulaması, yani soygunun diğer adı 2014-2015 yılı bahar döneminden itibaren Karadeniz Teknik Üniversite’sinde yürürlüğe girecek. Milyon doları ayakkabı kutusuna dolduranların bir gece aklandığı, çaldıkları paraların faizinin bile emekçilerin cebinden kesildiği, ‘Cumhur’unbaşının tahtına kurulup milyar dolarları pervasızca ortalığa saçtığı bu kapitalist düzende, AKP iktidarı yapacağı yeni (Kaçak) sarayların, ayakkabı kutularına dolduracağı milyon dolarların kaynağı olarak öğrencileri, onların emekçi ailelerini görmektedir.

Marksist Gençlik, olarak yarınları kazanmak için çıktığımız bu yolda emekçi çocuklarıyla beraber sonuna kadar bu sömürüye karşı direneceğiz. Öyle bir gece de yasa geçirip, binlerce lirayı gençliğe ödetemezsiniz. Biz bitti demeden bu dava bitmez!! Gelinen noktada KTÜ yönetiminin hız kesmeden büyük bir özveriyle Katlamalı Soygunu uygulayacağını öğrenmiş olduk. Ancak henüz resmi siteden net bir açıklama yapılmış durumda değil! KTÜ yönetimi, gençliği kandırarak, pasifize etmeye, tepkileri en aza indirmeye çalışıyor. Bunun içindir ki bütün gençliği bilgirendirecek bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Marksist Gençlik olarak tüm öğrencilere sözümüzdür; her an her dakika ‘Katlamalı Soygunun’ peşinde olacağız. Tüm üniversite gençliğini ilgilendiren bu meselede bütün enerjimizi sonuna kadar kullanıp, yeterince piyasalaşan kampüslerimizin daha fazla ranta açılmasını önleyeceğiz. KTÜ Rektörlüğü’ne son uyarımızdır; Katlamalı Harç uygulamasını başlatmayacaklarını deklare eden net bir açıklama yapsın. Bahar dönemi harç yatırma günü geldiğinde karşımıza çıkan binlerce lirayı kesinlikle ödemeyeceğiz.

Katlamalı harç uygulamasını iptal ettirene kadar örülecek olan her türlü kitlesel mücadelenin parçası olacağız ve sınıf sınıf, kantin kantin, fakülte fakülte gezerek kuvvetli bir direniş öreceğiz. Muktedir bilsin ki geleceğimiz, iki dudakları arasından değil! Marksist Gençlik, geleceğimizi satanlara karşı #YARINBİZİMDİR şiarını ivedilikle yükseltecektir.

Biz bitti demeden bu dava bitmez!!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!