/ SEP Girişimi / Samsun’da “Arap Devrimi’nde İkinci Raund” Panelini Gerçekleştirdik

Samsun’da “Arap Devrimi’nde İkinci Raund” Panelini Gerçekleştirdik

on 23 Aralık 2012 - 00:31 Kategori: SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
23 Aralık, 2012

Samsun’da istikrarlı bir şekilde yaptığımız Sürekli Devrim Hareketi panellerinden birini daha gerçekleştirdik. Panelin duyurusunu 19 Mayıs Üniversitesi Kampüsü ve Samsun’un merkezinde “Arap Devrimi’nde İkinci Raund” isimli afişlerle ve bildirilerle yaptık.

Yaklaşık iki hafta önce, 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi önünde açtığımız stand ve kampüs içerisinde dağıttımız ‘Arap Baharı Komplo mu?’ Tartışmasını Bitiren Gelişmeler şiarlı bildirler ile Mısır’da Mübarek’i deviren emekçi ve gençlik hareketinin artık Mursi’nin tahtını sallamakta olduğunun vurgusunu yapmıştık.

Yaklaşık 20 kişilik bir katılımla gerçekleştirdiğimiz “Arap Devrimi’nde İkinci Raund” adlı panelimizden konu başlıkları olarak öne çıkanlar şunlardı: Gençlik ve emekçi kitlelerden oluşan geniş yığınlar ABD’nin bölgedeki en önemli müttefiklerinden Mısır’daki kokuşmuş düzene karşı bir hareket oluşturmuşlardır. Mısır’da gerçekleşen ayaklanma İslamî bir hareket değildir. Müslüman Kardeşler, Selefîler diye adlandırılan İslamî unsurlar, gerçekleşen bu sınıf hareketine bir derman sunamayacaktır. İslmacıların da kokuşmuş düzenle ortaklığı açığa çıkmaya devam ettikçe ayaklanan kitlelerle yarılmaları daha da derinleşecek ve aralarındaki düşmanlık, çatışma şiddetlenecektir. Sunum sonrasında dinleyicilerimizden gelen soruları cevapladık.

Samsun’daki çalışmalarımızla paralel olarak gerçekleştirdiğimiz panelimizi bitirdik. Fakat Samsun’da oluşturduğumuz devrimci ses devam edecek.

Samsun-SDH

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı