/ SEP Girişimi / SDH: “Yeni Çeltek Diyarının Çocuklarını Susturamazsınız!”

SDH: “Yeni Çeltek Diyarının Çocuklarını Susturamazsınız!”

on 24 Nisan 2013 - 21:53 Kategori: SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
24 Nisan, 2013

Sürekli Devrim Hareketi dün Amasya’da yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama yaptı, açıklamayı yayınlıyoruz:

Yeni Çeltek Diyarının Çocuklarını Susturamazsınız!

Amasya’da SDH’liler 1 Mayıs hazırlıkları çerçevesinde Suluova ilçesinde yaptıkları piknik sırasında bir astsubay tarafından taciz edildi, bunun üzerine çıkan arbede sonrasında SDH’liler piknik dönüşü önleri kesilerek jandarma tarafından gözaltına alındı. Ardından özel olarak çağrılan faşist güruh yoldaşlarımız gözaltında beklerken jandarma karakolu önünde toplandı ve onları linç etmekle tehdit etti.

AKP diktatörlüğü, kendi otoritesini toplumun hemen her alanına nüfuz ettirmek için uğraşırken bu otoriterleşmeye baş eğmeyen devrimciler- sosyalistler, geceleri Tayyip Erdoğan’ın ve kurmaylarının uykularını kaçırmaya devam ediyor. AKP ise devrimcileri, kolluk terörü ve keyfi gözaltı – tutuklamalar ile sindirmeye çalışıyor. Faşist çeteleri devrimcilerin üzerine salıyor.

Türkiye tarihinde faşist saldırganlar, her türlü devrimci atılımın önüne anında tetikçi rolüne soyunmuşlardır. Bugün Suluova’daki faşist saldırganlar da, Amasya SDH’nin başarılı çalışmaları karşısında yine tetikçi rolüne koşa koşa girdiler. 1 Mayıs öncesinde çalışmalarına hız veren ve 3 senedir 1 Mayıs’a daha önce Amasya’da görülmemiş bir coşku getiren SDH, bu nedenle iktidarı korkutmuş, onları faşist saldırganların ipini çözmek zorunluluğunda bırakmıştır.

Dost ve düşman herkes şunu iyi bilmelidir: Tüm bu saldırılardan sonra ne 1 Mayıs çalışmalarımızdan geri adım atarız ne de Amasya’da arkamıza aldığımız rüzgârı geri bırakırız. Yeni Çeltek direnişinin suladığı topraklarda yetişen fidanlar, bugün SDH’li gençlerdir ve bu gençler ne faşizme ne de kolluk baskısına boyun eğer. Suluova İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere devletin oradaki tüm uzantılarına ve insan tozu faşist çapulculara sesleniyoruz: Tüm çabalarınız nafiledir. SDH, her alanda olduğu gibi Amasya’da da devrimci Marksizmin bayrağını yükseltmeye devam edecektir.

Dostumuz düşmanımız bilsin ki;  bulunduğumuz her yerde faşist, İslamcı baskılara, devletin zorbalığına karşı baş eğmez devrimci direniş ruhunun en önde taşıyıcılarından SDH olarak Samsun’da, İstanbul Beyazıt’ta, Trabzon’da, Amasya’da, bugün ODTÜ’de karşı devrimci güçlere hadlerini bildirmeyi, mücadelemizi yükselterek sürdürmeyi bildik; bundan sonra da sınanarak geçtiğimiz bu süreçte daha da kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!