/ SEP Girişimi / Sürekli Devrim Hareketi: DHF ve DGH’ye Yönelik Tutuklamaları Kınıyoruz

Sürekli Devrim Hareketi: DHF ve DGH’ye Yönelik Tutuklamaları Kınıyoruz

on 16 Aralık 2012 - 10:41 Kategori: SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

13 Kasım Salı sabahı DHF ve DGH üyelerine yönelik 15 ilde eşzamanlı operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda 61 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan devrimcilerden Dersim’de 6, Adana’da 6, İzmir’de 13, Ankara’da 4 ve Kayseri’de 2 olmak üzere 31 DHF ve DGH’li devrimci tutuklandı.
Kapitalist-emperyalist sistemin taşeronluğunu azgın bir şekilde üstlenmiş bulunan AKP hükümeti ve Tayyip Erdoğan 2 sene öncesine kadar ‘’kardeşim’’ diye seslendiği Beşşar Esad ve Suriye halkına bugün savaş ilan ederken içerde de kendisine muhalefet eden her türlü unsuru baskı altına alma ve sindirme politikasını en saldırgan biçimde uygulamaya tam gaz devam ediyor.
Bu saldırılardan en fazla etkilenen taraf son dönemlerde Kürt ulusal hareketi olurken diğer taraftan da sosyalistler ve devrimciler de payına düşeni alıyor. Bunun en son örneği de DHF ve DGH’a yönelik yapılan gözaltı ve tutuklamalar oldu. Biz Sürekli Devrim Hareketi olarak bu tutuklamaları şiddetle kınıyoruz ve diyoruz ki; AKP ve onun göbekten bağlı bulunduğu kapitalist-emperyalist sömürü sistemini ancak ve ancak işçilerin ve emekçilerin örgütlü sınıf mücadelesiyle yıkabiliriz.

Sürekli Devrim Hareketi

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!