/ SEP Girişimi / Trabzon’da SDH Panelini Gerçekleştirdi

Trabzon’da SDH Panelini Gerçekleştirdi

on 15 Nisan 2012 - 10:28 Kategori: SEP Girişimi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Sürekli Devrim Hareketi olarak,Türkiye çapında düzenlediğimiz panellerimizin Trabzon ayağını başarıyla gerçekleştirdik. Panel hazırlıkları ve duyurusunu Trabzon Meydan ve KTÜ kampüsünde afişler ve bildirilerle yoğun bir şekilde yürüttük. Panel haftası süresince Trabzon’a devrimci bir ses, devrimci bir soluk getirdik.
Trabzon’da yedi yıl önce Tayadlılara yönelik linç girişimden bugüne devrimci çalışma faşist baskılar dolayısı ile ciddi bir mevzi kaybetmişti. Düzenli yürütülemeyen çalışmalar sola ciddi kan kaybettirirken faşist hareket gittikçe güç kazanmıştı. Çalışma yapabilen kurumlar da dışarıya dönük etkinliklerinde devrimci söylemlerden kaçınarak, çalışmalarını ve söylemlerini feminizm, çevre ve sivil toplumcu çalışmalara hapsetmişlerdir; bu elbette yalnızca baskıdan doğan bir geri çekilme değil ideolojik tercihlerle de kol kola ilerlemiştir.
25 civarı kişinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz “Emperyalist Savaş ve Yeni Bir 68” konulu panelimizde öncelikle Avrupa’da kriz ve mücadeleyi ve devamında ise Ortadoğu’da emperyalist işgal sürecini anlatan panelistlerimizin sunumlarının ardından dinleyici dostlarımızın eleştiri ve sorularını aldık. Akabinde, tüm dostlarımıza SDH bayrağını 1 Mayıs’ta Trabzon’da birlikte yükseltme çağrısında bulunduk.
Panelimizde yıllardır Trabzon’da neredeyse tamamen sivil toplumcu yapıya bürünen sol çalışmaların ötesinde devrimci duruşumuzu ortaya koyduk ve bu yönde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu tür çalışmalar Trabzon’da devam ettikçe sosyalist mücadele hızlanacak, devrimci Marksizm bir çekim merkezi haline gelecektir. Bizler de bu noktada üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz.
Bu sene 1 Mayıs’ta Trabzon’da da alanlarda olacağız. Tüm işçi emekçi ve gençliği kapitalist vahşete karşı devrimci Marksist saflarda mücadeleye çağırıyoruz!

Trabzon-SDH

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!