/ SEP Girişimi / Ankara SDH’den 1 Mayıs’a Kitlesel Katılım!

Ankara SDH’den 1 Mayıs’a Kitlesel Katılım!

on 1 Mayıs 2014 - 00:20 Kategori: SEP Girişimi, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
1 Mayıs, 2014

 

1 Mayıs’ta Ankara’da “Tek Yol Sürekli Devrim” şiarıyla alanlardaydık. 1 Mayıs için çalışmalarımıza haftalar öncesinden başlamıştık. 19-20 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz Marksist Forum sonrasında hız verdiğimiz 1 Mayıs hazırlıklarımız çerçevesinde standlar açtık, afişleme ve yazılama çalışmaları yaptık, güçlü ses sistemimizle Kızılay bölgesinde mobilize şekilde eyleme çağrı amaçlı bildiri dağıtımı ve ajitasyon çalışması gerçekleştirdik.

 

Çalışmalarımızın meyvelerini de 1 Mayıs günü güçlü ve coşkulu kortejimizle aldık. 100 aşkın kişinin katılımıyla Gar’dan başlayan ve Sıhhiye’de mitingle devam eden 1 Mayıs eyleminde yerimizi aldık. Yol boyunca sloganlarımızla (Yatağan’da, Greif’te ve birçok yerde) direnen işçilere selam yolladık, Gezi şehitlerini andık, “Sosyalizm Kazanacak” şiarımızı haykırdık.

 

Marksist Liseliler’in büyük heyecan ve dinamizle parçası olduğu kortejimize İranlı siyasi mülteci devrimciler de pankartlarıyla katıldılar. Kürtçe, Türkçe, Farsça sloganlarımızla, enternasyonalist şiarlarımızla uluslararası dayanışmanın örneğini 1 Mayıs alanına taşıdık. Miting alanında coşkumuzu halaylarımıza da yansıttık. 1 Mayıs eylemini 6 Mayıs’ta Türkiye devrimci geleneğinin kahraman neferleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ile gözaltına alındığı 1996 1 Mayısı gördüğü işkenceler sonrası şehit düşen devrimci Marksist Akın Rençber’i mezarları başında anmak için buluşmak üzere sözleşerek tamamladık.

 

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!

 

 

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı