/ SEP Girişimi / SDH’den Trabzon 1 Mayısı’na Coşkulu ve Kitlesel Katılım!

SDH’den Trabzon 1 Mayısı’na Coşkulu ve Kitlesel Katılım!

on 1 Mayıs 2014 - 00:14 Kategori: SEP Girişimi, Sınıf Mücadelesi
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
1 Mayıs, 2014

      1 Mayıs 2014 Trabzon’da yoğun katılımlı ve oldukça coşkulu bir biçimde kutlandı. Tedaş Yokuşu önünde saat 11.30 ‘da bir araya gelen kitle 12.15 ‘ de yürümeye başladı. Yaklaşık 3000 kişinin katıldığı mitingde KESK,Türk-İş, sivil toplum örgütleri ve siyasi kurumlar yerlerini aldı. Sürekli Devrim Hareketi olarak 40 kişilik kitlemizle ‘Mücadeleye Devam Sosyalizm Kazanacak’ şiarlı Lenin, Troçki ve Orak-Çekiç süslemeli pankartımızla eylemde yerimizi aldık.

Cihan Komünisti Mustafa Suphi’nin katledildiği Trabzon’da Bolşevizmi inşa etme kararlılığıyla çıktığımız yolda oldukça verimli 1 Mayıs haftası geçirdik. Öğrenci mahalleleri, üniversite, şehir meydanındaki afiş, bildiri, yazılama çalışmalarıyla 1 Mayıs’ı örgütledik. Asla yılmadan her türlü devlet terörüne karşı direnerek ördüğümüz 1 Mayıs çalışmamız katılımcı sayısı geçen seneki sayımızın oldukça üstüne çıkarak çıkarak meyvesini verdi.

Yürüyüş boyunca ‘Zafere Kadar Sürekli Devrim’ , ‘Yaşasın Sosyalist Ortadoğu’, ‘Yaşasın Sosyalist Dünya Devrimi’ gibi Devrimci Marksist sloganları sık sık haykırmanın yanında; AKP’nin, ABD-AB emperyalizminin Ortadoğu halkları üzerindeki kan emici politikalarını teşhir ettik. Kanla çalkanan Ortadoğu coğrafyasında halkları bir arada kardeşçe yaşatabilecek tek seçeneğin Sosyalist Ortadoğu olduğunu kitlelere anlattık.

Bunun Yanı sıra Haziran Direnişi’nde katledilen yoldaşlarımızın öfkesini haykırdık. Katliamcı devlet geleneğini teşhir eden ve çıkış yolu gösteren ‘Ya Sürekli Katliam Ya Sürekli Devrim’ şiarını yükselttik. Oldukça coşkulu bir şekilde alana girip alanın havasına kızıl bir renk kattıktan sonra, emekçilerle birlikte halaylarımızı kurduk ve coşkuyu büyüttük.

1 Mayıs üzerine söylememiz gereken başka bir şey ise kuşkusuz ki  Trabzon’daki idari sorumluların bizden ne kadar korktuğudur. Yerel internet sitelerinde, baktığımız resimlerde şunu gördük ki bütün siyasi kurumlarına ait onlarca resim, video varken Sürekli Devrim Hareketi kortejine dair tek bir resim göremedik.Bu da biz Devrimci Marksistlerin ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu anlamamızı sağladı.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı

bolsevik.org | Sosyalizm Kazanacak!